F-35

V kategorii F-35 věnujeme pozornost tomuto výkřiku moderní techniky, americké stíhačce, kterou do svého inventáře zařazují armády po celém světě. I Armáda ČR uvažuje o nákupu stíhacího letounu F-35. Jde o velmi žádané zboží, a to pro svou praktičnost a variabilitu výzbroje s technologií stealth.

Dny NATO 2023 proběhnou tradičně v ostravském Mošnově. Na co se o víkendu 16.–17. září můžete těšit?
5 (1)

Dny NATO v Ostravě včetně přidružené akce Armády ČR Dny Vzdušných sil patří k vůbec největším přehlídkám vojenské techniky v Evropě. Je to jednoduché jako motto akce – naše bezpečnost není samozřejmost a bez bezpečnosti není prosperita. I přes rostoucí náklady na organizaci akce Dny NATO 2023 zůstává vstup bezplatný.

Dron Loyal Wingman pro F-35 vyrobila australská divize firmy Boeing. Dostal název Ghost Bat
4 (1)

Drony kategorie Loyal Wigman jsou typem bezpilotního bojového letounu, jenž pro svou funkci naplno využívá, čím dál oblíbenější, umělou inteligenci. Díky zabudované AI technologii je schopen bezproblémově spolupracovat s novou generací bojových letounů, včetně stíhaček a bombardérů, mezi které spadá i Northrop Grumman B-21 Raider. Skvěle si rozumí i s jedněmi z aktuálně nejpoužívanějších amerických bojových letadel – modely F-35.