Dron MQ-1 Predator byl původně vyvinut pro účely průzkumu a útoků proti cílům na zemi. Prvního nasazení se dočkal v roce 1995 a osvědčil se natolik, že si v následujících desetiletích prošel nasazením ve všech významných operacích a konfliktech po celém světě. Zářného příkladu využití se dočkal copy strategický bojový prvek války v Afghánistánu a v Iráku.
Dron MQ-1C Grey Eagle, známý také jako Predator C, je bezpilotní letadlo vyvinuté společností General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI) pro americkou armádu. Jeho vývoj započal v roce 2005 a první prototyp byl poprvé představen veřejnosti v roce 2007.
Dron MQ-9 Reaper, také známý jako Predator B, je bezpilotní letoun používaný americkou armádou a dalšími vojenskými silami po celém světě. Je to středně velký, taktický dron, který je navržen k průzkumu, pozorování a útocích na pozemní cíle.
Wing Loong II je nasazován jako průzkumný dron, který dokáže rychle a především v tajnosti zjistit podmínky na bojišti. Představen světu byl v roce 2016. Od té doby je úspěšný nejenom na leteckých veletrzích, ale také přímo v akci.
Bezpilotní letouny se stávají nedílnou součástí dnešních válek. Své využití nacházejí nejen v samotných bojových operacích, ale také jako monitorovací a sledovací zařízení nebo zařízení pro transport. Většina dronů se využívá také v civilní oblasti, ať už při prohledávání rozsáhlých území nebo při přepravě osob. Vojenské nasazení dronů skýtá mnoho výhod.